This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
Vetvička 2023-09-29T10:11:31+00:00

Csukás István – Darvas Ferenc

Vetvička

Hudobná rozprávková hra

Réžia: Illés Oszkár – Pólos Árpád

 

Premiéra: 28. september 2023

Existuje jedno miesto na svete, kde sú dvere vždy otvorené. Tu býva maliar, ktorý je zároveň tajomným čarodejníkom, a kamaráti sa so zábavnými hercami ochotnými každej srandy. Akurát prichádza búrka, ktorá strhne starý platan, a na skutočne rozprávkovej lúke sa objaví zvláštne, milé stvorenie, Vetvička, ktorá nevie, kým je. Stretáva sa s najrozličnejšími tvormi, kvetom, motýľom, hubou, a dozvie sa jedine toľko, že najviac sa podobá na človeka. Putuje čoraz zvedavejšie ďalej, zamotáva sa do neuveriteľných dobrodružstiev. Ocitne sa napríklad vo vojne kačiek a žiab, ale dozvieme sa aj to, že aj boj medzi mačkami a myšami neustále zúri, a tiež, že oheň má veľkú silu a je veľmi nebezpečný.  Vetvička sa spoznáva so škuľavým, ale dobrosrdečným káčerom Danim, neustále sa rehotajúcim, ale pomôcť ochotný  žabiakom Bercim, resp. s neuveriteľne odvážnou a bezzubou myškou Pösze. Za ich nešťastie je zodpovedný človek, ale zároveň každému z nich môže pomôcť iba človek. K tomu musia zdolať svoj strach, ale silou priateľstva sa podarí aj to.
Vetvička sa práve ponáhľa za človekom, veď sa chce presvedčiť, na koho sa vlastne podobá a možno sa konečne dozvie, kým je, kam patrí, čo je jej úlohou na tomto svete. Dobrí priatelia držia spolu až do konca, a na konci rozprávky sa dozvieme, že všímavosťou, láskou, starostlivosťou sa môžu všetky problémy vyriešiť.

Účinkujú

Ágacska Dégner Lilla
Pösze egér Nagy Kornélia
Dani kacsa Madarász Máté
Berci béka Rubóczki Márkó
Varázsló Illés Oszkár

Štáb

Scéna: Pólos Árpád
Kostýmy: Péter Krisztina
Choreografia: Bocsárszky Attila
Inštrumentácia: Látó Richárd a.h.