This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
Teror 2022-05-03T11:03:32+00:00

Ferdinand von Schirach

Teror

súdna dráma – rozhodne divák

Réžia: Czajlik József

Premiéra: 1. marca 2019

Vojenský pilot zostrelí teroristami unesené civilné lietadlo. Bolo treba rozhodnúť: šesťdesiattisíc divákov na štadióne alebo 164 pasažierov v lietadle. Lars Koch sa rozhodol a zabil 164 ľudí. Čo by bolo, ak by sme my mali rozhodnúť o tom, či je vinný alebo nie.
Rad-radom nastupujú argumenty a protiargumenty, zatieňuje sa pôvodná situácia, pozadie rozhodnutia sa zamotáva. Otázka je napokon predsa len úplne jednoduchá: je vrahom alebo nie je vrahom? Tak, ako hlavná postava na vlastnej koži okúsi, aké je to rozhodnúť sa, že zaujaté stanovisko má neodvrátiteľné dôsledky, tak i divák môže okúsiť, aké je to byť zodpovedný za svoje názory.

Hlasovací postup

Po prestávke, pri vstupe do divadelnej sály dostane každý divák kameň potrebný k hlasovaniu. Naši pomocníci  Vám podajú niekoľko hlasovacích urien, ktoré sú zložené z dvoch priečinkov. Na jednom priečinku sa nachádza nápis OSLOBODÍM, na druhom ODSÚDIM. Počas hlasovania zostaňte v miestnosti a premýšľajte.

Ak ste sa rozhodli, vhoďte kamienok do vhodného priečinka, a urnu podajte ďalej svojmu susedovi. Hlasovacie urny naši pomocníci napokon pozbierajú a sčítavanie hlasov sa môže začať.

Výsledky hlasovania, nie len tohto predstavenia, na ktorom ste sa aj Vy zúčastnili, ale celkové výsledky hlasovania z predstavení odohraných na ktoromkoľvek mieste sveta môžete sledovať na webovej stránke http://terror.theater.

Tvorcovia predstavenia Vám želajú zodpovedné hlasovanie.

Účinkujú

Lars Koch, vádlott Habodász István a.h.
Bírósági elnök Nagy Kornélia
Nelson, államügyésznő Vasvári Emese
Biegler, védő Menszátor Héresz Attila a.h.
Franziska Meiser Varga Szilvia
Christian Lauterbach Bocsárszky Attila
Jegygyőkönyvvezető Novák Éva a.h.

Štáb

Preklad: Jónás Péter
Návrh scény: Gadus Erik a.h.
Návrh kostýmov: Gadus Erika a.h.
Hudba: Lakatos Róbert
Javiskový pohyb: Kántor Kata
Dramaturgia: Forgács Miklós
Odborný konzultant: Mészáros Lajos, ústavný sudca