This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
Dnes už nikam nejdeš 2022-12-15T14:29:31+00:00

Faragó Béla – Forgács Miklós – Czajlik József

Dnes už nikam nejdeš

Opera-opereta-oratórium-interaktívne divadlo

Réžia: Czajlik József

Na programe:
12. december 2019-28. august 2020

Študentka vyráža na skúšky. Dvaja neznámi muži dievča napadnú a brutálne zbijú. A úrady a štát nechránia dievča, ale stavajú sa proti nej.
Prvým rozprávačom je univerzitný profesor, ktorý je odborníkom sprisahaní. Na javisku ožíva jeho nočná mora, apokalyptická opera, v ktorej je dievča kozmickým agentom, na nej spáchané násilie je sprisahaním svetov. Svoju podobu meniaci tvor sa musí rozhodnúť, či chce žiť ďalej ako človek alebo ako vesmírny tvor.
V hlave druhého rozprávača, regionálneho novinára, príbeh ožíva ako groteskná opereta, v ktorej sa študentka vo svojom malom svete  poctivo učí, pretože verí tomu, že vedomosti jej poskytnú bezpečie a ochránia ju pred všetkým. Unaví sa, zneistie, ale v tomto svete operety jej politici pribehnú na pomoc, a vysvetlia jej, len v tom prípade získa skutočné vedomosti, ak zbije samú seba.
Tretím rozprávačom je študentka. Dievča, ktoré sa stalo hrdinkou proti svojej vôli, kráča svojou každodennou cestou. Kráčajúc touto cestou, aj príbeh zo dňa na deň ožíva. Cesta sa mení na oratórium. Ozývajú sa budovy, stromy, veci, celé mesto. Rozprávajú. O tom, čo videli oni, ako prežili tieto udalosti. Ozýva sa aj zbitá dievčina, objavujú sa obrazy, spomienky, útržky myšlienok.

Účinkujú

Mesélő 1 Takács Gábor a.h.
Mesélő 2, Tisztánlátó 1, Komorna, Kórusvezető Dégner Lilla
Mesélő 3, Tisztánlátó 2, Komornyik Madarász Máté
Diáklány 1 Nádasdi Péter
Diáklány 2 Varga Anikó a.h.
Diáklány 3 Rab Henrietta
Szkinhed 1 Varga Lívia
Szkinhed 2, Testőr, Narrátor Vasvári Emese
Belle Róbert Ollé Erik
Feux Róbert Menszátor Héresz Attila a.h.

Štáb

Kostýmy: Gadus Erika a.h.
Scéna: Gadus Erika a.h.
Hudobný asistent: Jakab Zoltán a.h.
Korepetítorka spevu, dirigentka: Lovas Gabriella a.h.
Choreografia: Kovács Gerzson Péter a.h.
Light design: Majoros Róbert a.h.
Dramaturgia: Forgács Miklós
Interaktívny konzultant: Takács Gábor (KÁVA)
Asistent réžie: Rubóczki Márkó