This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
Akí sú Maďari? 2019-05-20T20:26:20+00:00

Lackfi János

Akí sú Maďari?

hudobný sprievodca pre našincov a zahraničných

Réžia: Czajlik József

Premiéra: 14.09.2017

Akí sú Maďari? Málovravní, osamelí kovboji a krčmoví chvastúni. Akrobati v posteli, ale i na stoličke sa trasúci ujovia Gedeoni. Dozadu strieľajúci lukostrelci, a nosiaci kuracie štvrte v sieťke. Alkoholisti. Kdeže alkoholisti, len si vypijú svoje. Neustále sa sťažujúci, a popudliví. Milovníci držky a pizze. Rmútiaci sa za rohom stola, ktorí občas tresli po stole až sa dejiny zatriasli. Voľakedy vedeli veľmi dobre hrať futbal, teraz na to veľmi dobre spomínajú. Ak chceli umrieť, stiahli so sebou aj jedného Turka. Tento sprievodca nás zavedie do známej ríše mimozemšťanov, zistíme, kade sa tiahne belgicko-maďarská hranica, či Maďari vynašli dokonalú spoločnosť, či je pravdou, že každý Maďar dokáže vyrobiť atómovú bombu, a či vie stojac na koni viesť šesťzáprah. Ak sa ktokoľvek vidiac predstavenie nevie rozhodnúť, či má plakať alebo sa smiať, nech pokojne spraví oboje.

Toto predstavenie vzniklo na základe úspešného dvojdielneho zväzku Jánosa Lackfiho: Akí sú Maďari? a Akí sú EŠTE Maďari? Ľahké, hravé, groteskné maďarské scénky sú sprevádzané výlučne maďarskými piesňami. Tieto maďarské šlágre si môže maďarské i nemaďarské publikum vypučuť k témam sa viažucom prepise Jánosa Lackfiho.

Účinkujú

 Dégner Lilla
 Latócky Katalin/Szabadi Emőke
 Rab Henrietta
 Varga Lívia
 Varga Szilvia
 Nagy Kornélia
 Illés Oszkár
 Nádasdi Péter
 Ollé Erik
 Szpisák Gyula a.h.
 Szabó Zoltán a.h.

Štáb

Dramaturgia: Forgács Miklós
Scéna: Fodor Viola a.h.
Kostýmy: Őry Katalin a.h.
Mapa: Magyar Béla a.h.
Hudobná spolupráca: Lakatos Róbert
Pohyb: Bocsárszky Attila a.h.
Korepetícia: Dégner Lilla a.h.