This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
Krásavica z Leenane 2020-06-18T16:22:45+00:00

Martin McDonagh

Krásavica z Leenane

čierna komédia

Réžia: Bérczes László a.h.

Premiéra: 19.04.2018

Na programe:
19.apríla 2018 – 10. júna 2020

Mag a Maureen. Matka a dcéra. Nepríjemná starena a štyridsiatnička, stará dievka. Niekde v Írsku, i v rámci neho na okraji poslednej dediny, v úplnom zapadákove. Tieto dve ženy žijú v rozpadávajúcom sa, biednom dome už štyri desaťročia. V bezútešnej ničote. Môže sa zapnúť rádio (hráme na želanie), televízia (latinskoamerické seriály), alebo sa dívať zo špinavého okna: vonku blato, kravy, večný dážď. Odtiaľ každý uniká. Do Anglicka, Ameriky, kamkoľvek.

Ale teraz je tu z Londýna jeden mladík, Pato, v dedine je zábava, a stane sa, že sa zobúdza v posteli Maureen. Ba ktovie, možno dievča vezme so sebou. Do Anglicka, Ameriky, kamkoľvek. Spolunažívanie matky a dcéry plné nenávisti, potláčajúce osudnú osamelosť sa dostáva do nebezpečia. Treba konať. O živote rozhodujúce odkazy a listy končia v peci, napokon sa objaví aj ostrý prehrabávač.Krásavica z Leenane sedí na matkinej stoličke, díva sa pred seba, do prázdna. A hučí rádio. Martin McDonagh, jeden z najvýznamnejších dramatikov dnešnej doby píše o nudných, bezvýchodiskových životoch s frenetickým humorom. Prázdnu, bezudalostnú vegetáciu zapĺňa krv a smrť vzrušením morbídnych krimiseriálov. Extrémistická, bláznivá tragikomédia…

Účinkujú

Mag Szarvas József a.h.
Maureen Varga Anikó a.h.
Pato Ollé Erik
Ray Habodász István posl.VŠ

Štáb

Preklad: Upor László
Dramaturgia: Kiss Mónika a.h.
Návrh scény a kostýmov: Gadus Erika a.h.