Legközelebb játsszuk…
Roland és Etelka házasodni készül. Mindenki csacsog, mindenki örül. Mindenki úgy tesz, mintha minden tökéletes lenne. De egyre inkább repedezni kezdenek a hazugságokból, elhallgatásokból épített falak. Semmi sem az aminek látszik…
Mikszáth művében mindenkiről pontosan kiderül, hogy milyen. És akármennyire is a szerelemről szól, és a sok bonyodalom kapcsán talán még szurkolunk is a szerelmeseknek, és szimpatizálunk a dzsentriséggel, a leleményességgel, az úrisággal, az úriságból fakadó nagyvonalúsággal, egyszerűen nem lehet boldog végkifejlete…
Egy diáklány vizsgázni indul. Két ismeretlen férfi megtámadja a lányt és brutálisan megveri. A hatóságok, az állam pedig nem a lányt védik, de ellene fordulnak. Három ember háromféleképpen találkozik a megvert lánnyal…
Kocsák Tibor fülbemászó dalai és Miklós Tibor dalszövegei segítségével ismét megelevenedik a közismert történet – mi történik egy nyíltszívű becsületes fiúval, aki belekóstol az élet kis és nagy hazugságaiba, aki nem tudja elviselni az igazságtalanságot és naivan hisz a becsület erejében…
Nem mi tehetünk róla, hogy Andersen klasszikus meséje most talán aktuálisabb, mint valaha. Az alattvalóira fittyet hányó, gőgös Császár csak az öltözködéssel van elfoglalva, és a szép ruháknál semmit nem becsül többre a világon. Főemberei – a Miniszter és a Hopmester – készséggel asszisztálnak hóbortjához…
Három jó barát nyomorog fényes tehetséggel egy sötét padlásszobában, Párizs szívében, a századforduló idején. Bohémnek lenni izgató, de nem kifizetődő dolog, Raoul, a festő, Henry, az író és Florimond a zeneszerző, ezt a saját bőrén tapasztalja meg.
Az előadás Lackfi János két nagysikerű kötetétből: a Milyenek a magyarok és a Milyenek még a magyarok című karcolatgyűjteményekből készült.
Milyen jó lenne minden rosszra csak annyit mondani: Vigye el a víz!
Lenéző pillantások. Gúnyos mosolyok. Ártatlan csúfolódás. Kegyetlen cikizés. Rendszeres megfélemlítés. Mindennapos megalázás. Lelki és testi erőszak. Fizikai bántalmazás. Zaklatás.
A szövevényes életű nő, aki számos rendkívüli férfi múzsája volt, a történet jelenében vár Valakit, egy papot, akitől megváltást remél, választ a kérdéseire…
Az Akárkik a felelősségvállalás témakörét járja körül. A diákokat azzal a kérdéssel szembesíti, vajon mi a másik ember felelőssége, egy olyan emberrel kapcsolatban, aki bajban van.
Egy érzelmes, felindult, szórakoztató, kalandos, meglepetésekkel és nosztalgiával teli virtuális séta Kassán.