This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
Keď sa my mŕtvi preberieme 2018-08-15T09:17:09+00:00

Predstavenie vzniklo v koprodukcii Petőfiho divadla v Šoproni, Národného divadla v Budapešti a Maďarského komorného divadla v Sente (Srbsko)

Ibsenom v roku 1899 napísaný „dramatický epilóg“ je v skutočnosti dráma, iba čo sa formy týka, ak sa pozrieme na podstatu, tak je to pochmúrna lyrická báseň, vyjadrenie tragického sklamania človeka, ktorý sa obetoval umeniu.

Ibsen vyobrazuje osudy sochára Rubeka (Szilágyi Tibor) a jeho ženy Maji v konfrontácii s jeho bývalou láskou. Všetci zúčastnení sa stretnú v nórskom sanatóriu, kde prebieha ich liečebný proces. Dej sa stáva zaujímavým jednak vyobrazením osobností, ktoré vystupujú v dráme, takisto poukázaním na skutočnosť, že vrchol tvorby sochára jeho Vzkriesenie (ako toto dielo pomenoval), je kópiou jeho bývalej partnerky.

Predstavenie je uvádzané so slovenskými titulkami.

september 9 @ 17:00

17:00

– 18:10

(1h 10′)

Thália Színház

Predaj vstupeniek